מצלמות נסתרות הן מצלמות קטנות במיוחד אשר בדרך כלל מוחבאות בתוך מבנים שנראים כמו חלק מהקיר או המבנה כדוגמת גלאי עשן או גלאי נפח ואפילו נורות ספוט ותקעים חשמליים. המצלמות המתוחכמות יותר מותקנות בתוך עינית הדלת או ממטרות (ספרינקלרים) כך שניתן לעקוב גם אחר מי שנמצא מחוץ לבית.

למרות שמצלמות נסתרות אינן מציגות מפרטים טכניים משוכללים כמו של המצלמות הגדולות יותר, הן עדיין מסוגלות לצלם תמונה באיכות של 420 קווים. ישנן גם מצלמות נסתרות המיועדות לתאורת לילה וכוללת נורות לדים המיועדות למטרה זו. כמו כן, לרוב המצלמות יש חיבורי RCA (בננות) סטנדרטים כך שאפשר לחבר אותן למסך טלוויזיה ולצפות בתמונות שנלכדו באיכות טובה (אם כי לא איכות HD).

טיעון נפוץ כנגד המצלמות הנסתרות הוא שבגלל שהגנבים או הפורצים לא מודעים אליהן, הרי שהן מאבדות את אפקט ההרתעה. למרות שיש בכך מן האמת, אסור לשכוח כי ברגע שהמצלמה חשופה, הסיכויים שינסו לשבור אותה או לפגוע בפעולתה גדלים פי כמה וכמה.

 

מצלמות נסתרות לצרכי מעקב

מלבד מצלמות נסתרות לצרכי אבטחה שמהוות בדרך כלל חלק ממערך מצלמות במעגל סגור, ישנן גם מצלמות נסתרות המיועדות למעקב כמו במקרה שאחד מבני הזוג חושד כי בן הזוג השני בוגד בו. מצלמות אלו הן בדרך כלל מצלמות ניידות אשר מוחבאות בתוך פריטים שכל אחד נתקל בהם בשימוש יום יומי כדוגמת בובה או קופסת סיגריות.

 

מצלמות נסתרות אלחוטיות

קטגוריה נוספת היא מצלמות נסתרות אלחוטיות שמרחב הפעולה שלהן הוא רחב יותר. במצלמות אלו בדרך כלל תהיה יחידת שידור ומצלמה בנפרד, יחידת השידור מחוברת לשקע חשמלי כמו כל מצלמה אחרת, ואילו המצלמה עצמה פועלת על סוללה נטענת. במצלמות מהדור האחרון יחידת השידור יכולה להיות אפילו עם יציאת USB ולהעביר את התמונות או הוידאו ישירות למחשב.

החיסרון של המצלמות האלו הוא שהתמונה שהן מספקות הן באיכות נמוכה יותר וכל הפרעה מגנטית בסביבה עלולה לשבש את פעולתן. לעומת זאת, עם טווח פעולה גדול יחסית של 50 מטר, ניתן להשתמש בהן אפילו בין קומות שונות באותו הבית, מה שהופך אותן לאידיאליות כאשר רוצים לעקוב אחר המתרחש בחדר אחר.

Share Button

צור קשר