מצלמות כיפה כשמן כן הן, מצלמות בצורת כיפה עגולה בעלות מראה עתידני משהו. מכיוון שמצלמות כיפה הן בדרך כלל בעלות מיגון טוב יחסית ואינן רגישות לתנאי מזג האוויר, מקובל להתקין אותן בדלתות הכניסה של בתים פרטיים או חנויות, כמו גם בחללים משותפים בבניינים או בתים משותפים. כמו כן, לא ניתן לדעת לאן מצלמות אלו מכוונות באמצעות התבוננות בעדשה שלהן, ולכן הן אפקטיביות גם כנגד פורצים מיומנים יחסית.

 

מהם היתרונות של מצלמת כיפה?

כמו עם יתר הסוגים של מצלמות האבטחה, גם למצלמות כיפה ישנן תוספות ותכונות שונות שמסוגלות להתאים אותן לתנאים הנדרשים ממערך האבטחה הכולל, לדוגמה :

• פנסי אינפרא אדום המאפשרים למצלמה לצלם גם בחושך מוחלט במידה ופנסי הרחוב לא פועלים (ישנם פנסים בעוצמות שונות)

• חיבור למוניטור, טלוויזיה, או מערכת הקלטה

• כיוון רמת הזום (מרחק הצפיה), תוך כדי שמירה על איכות תמונה מקסימאלית (איכות התמונה נמדדת לפי מספר הקווים האופקיים, לדוגמה, מצלמת 650 קו).

• שינוי זווית הצפייה באמצעות התקנת מספר מצלמות שכל אחת מהן מכוונות למרחק שונה.

• WDR : מדובר בטכנולוגיה חדשנית אשר מאפשרת להתמודד טוב יותר עם אזורים חשוכים ומוארים הנמצאים באותה התמונה (כל אזור מתוקן בנפרד במקום להתאזן עם האזור השני תוך כדי פגיעה אפשרית באיכות התמונה)

• מצלמות ממונעות מסוג PTZ בצורת כיפה – מאפשרות שליטה מרחוק במצלמה המאפשר למצלמה לנוע על צירה ולעקוב אחר אובייקטים מבלי מגע יד אדם.

 

כמה עולה מצלמת כיפה?

מחירן של מצלמות כיפה מתחיל באזור ה- 600 ש"ח ויכול להגיע למחיר כפול ואף מעבר לכך בהתאם לאיכות התמונה המתקבלת, כמות הלדים המיועדים לתאורת לילה, תוספת WDR , רזולוציה, יצרן ומספר שנות אחריות וכדומה.

כמו כן, מצלמות כיפה גדולות במיוחד שהן למעשה מצלמות ממונעות (PTZ) בעלות יכולת שליטה מרחוק, יכולות להגיע גם למחיר של מעל 3000 ש"ח, לא כולל התקנה.

בכל אופן, לאחר שמגיעים לרשימת התכונות הרצויות ממצלמת הכיפה, ניתן להתחיל לסנן מודלים שונים על מנת למצוא את המצלמה המתאימה ביותר במחיר הטוב ביותר. ברוב האתרים המכבדים את עצמם ניתן למצוא מפרטים מעודכנים ולעיתים גם מחירים מבלי צורך לברר אותם בטלפון.

Share Button

צור קשר