מצלמות צינור הן מצלמות קטנות אשר צורתן הכללית מזכירה צורה של צינור או שהן מחוברות לקיר באמצעות זרוע צרה יחסית. בשל הקומפקטיות שלהן, הן מתאימות להתקנה הן בתוך מבנים סגורים והן בחוץ, כאשר בדגמים המתקדמים יותר ישנם גם מנגנונים למניעת גנבה (Anti Theft).

 

מה ההבדל בין סוגים שונים של מצלמות צינור?

מצלמות הצינור השונות נבדלות זו מזו בפרמטרים העיקריים הבאים :

רזולוציה – הרזולוציה נמדדת במספר הקווים האופקיים, כאשר הסטנדרט היום הוא 480 ולא נדיר למצוא גם מצלמות ברזולוציה של 600 קו ו – 650 קו.

מספר הלדים – מספר הלדים רלוונטי לתאורת לילה והוא זה שלמעשה מאפשר למצלמת הצינור לצלם באמצעות קרן אינפרא אדום גם בתנאי חשכה מוחלטת או כמעט מוחלטת. ככל שמספר הלדים גבוה יותר, כך גם הטווח אותו יכולה לצלם המצלמה בלילה גדל

אורך המוקד של העדשה – אורך המוקד נמדד במילימטרים. גודל המוקד מאפשר להתמקד במרחקים שונים. עדשה בעלת מוקד משתנה יכולה לבצע זום ולהתמקד בעצמים במרחקים שונים לעומת עדשה עם אורך מוקד קבוע שאינה יכולה לעשות זאת.

מעבד תמונה (חיישן) – מכיוון שמצלמות אבטחה מודרניות הן דיגיטאליות, התמונה עצמה עוברת עיבוד על ידי שבב. השבבים האיכותיים ביותר הם מתצורת סוני, אך חשוב לזכור שהיצרן של המצלמה יכול להיות שונה לחלוטין… ישנם שני גדלים עיקריים : 1/3 ו – 1/4, כאשר מצלמות ה – 1/3 מספקות תמונה איכותית יותר בתנאי שבוחנים שתי מצלמות צינור הזהות בכל הפרמטרים האחרים.

 

האם למצלמות צינור יש גם חסרונות?

החיסרון העיקרי של מצלמות הצינור לעומת מצלמות אחרות הוא שלא ניתן להחליף בהן עדשות ולכן יש לדעת מראש לאיזה מרחק רוצים לצלם. (אחרי הכול, גם עדשות זום הן בסופו של דבר מוגבלות בטווח שלהן). כמו כן, לא קיימות מצלמות צינור ממונעות (PTZ), עובדה המגבילה את זווית הצילום ואת היכולת לשלוט במצלמה מרחוק.

 

מצלמות צינור במחיר גמיש

בשוק הרחב ניתן למצוא מגוון של מצלמות צינור בטווחי מחירים גדולים במיוחד – החל מ – 300 ש"ח למצלמות בעלות טווח ראיה מצומצם ורזולוציה נמוכה יחסית, ועד למצלמות שעולות יותר מ – 1000 ש"ח בעלות רזולוציה גבוהה מאוד ומערכת תצוגה עצמאית (OSD). בכל אופן, רצוי מאוד לקנות את המצלמה מחברה המתמחה במצלמות אבטחה ולא מחברה שזה אינו תחום ההתמחות שלה.

Share Button

צור קשר