מערכות הקלטה מסוג DVR בתחום האבטחה נועדו להקליט צילומי וידאו ממצלמות אבטחה ממעגל סגור ולשמור אותם על גבי אמצעי אלקטרוני, בדרך כלל דיסק קשיח, כמובן שקובץ הוידיאו עצמו עובר קידוד נוסף על מנת שלא ימלא את כל נפח הדיסק תוך מספר דקות.

 

DVR כמחשב PC או כמערכת עצמאית

מערכות ה – DVR נחלקות לשני סוגים עיקריים :

• מחשבי PC הארוזים במארז קומפקטי וכוללים גם כרטיס לכידת וידאו

• מערכת עצמאית (מוטמעת) הכוללת מערכת הפרדה וחומרה נפרדת

היתרון של מחשב בדרך כלל מתבטא בגמישות הרבה יותר ובעובדה שאם הביצועים של כרטיס לכידת הוידיאו אינם מספיקים, תמיד יהיה ניתן להחליף אותו. מצד שני, הוא עלול להיות יקר יותר ממערכת עצמאית מכיוון שהחומרה שלו מורכבת מיצרנים שונים.

היתרון העיקרי של מערכת עצמאית (מלבד המחיר) מתבטא בכך שכל רכיבי החומרה נועדו לעבוד היטב אחד עם השני וגם ממשק המשתמש עלול להיות פשוט יותר (ממש כמו שהפעלת מכשיר Yes Max / Tivo אינה דורשת ידע נרחב במחשבים).

 

מה משפיע על ביצועי מערכות הקלטה DVR?

בסופו של דבר, מה שקובע את ביצועי ה – DVR הוא המפרט הספציפי אשר מורכב מהפרמטרים הבאים :

מספר הפריימים לשנייה – ככל שמספר זה גדול יותר, כך התנועה נראית אמיתית וברורה יותר כמספר הפריימים האופטימאלי הוא בן 24 ל – 30. עם זאת, הדברים אינם כה פשוטים ומהרגע בו רוצים להקליט מספר קטעים מכמה מצלמות במקביל, אז יכולת העיבוד הנדרשת היא למעשה מספר הערוצים כפול מספר הפריימים לשנייה, ועל כל זאת יש גם להוסיף ערוצי סאונד (למרות שאלו בדרך כלל באיכות מונו).

רזולוציה – רזולוציית הבסיס כיום היא 360 על 240 אשר מקבילה לשידורי טלוויזיה שלא באיכות HD. לעומת זאת, הרף עולה עם הזמן לרזולוציות גבוהות יותר כגון 720 על 480 גם במערכות עצמאיות.

דחיסה – רמת הדחיסה קובעת למעשה כמה זמן יהיה ניתן להקליט על גבי שטח דיסק נתון. המערכות המתקדמות משתמשות בקידוד H.264 המספק את היחס הטוב ביותר בין איכות וזמן צפייה.

נפח אחסון – מערכות DVR מתקדמות כוללות כמה כוננים קשיחים ולכן שומרות הקלטות ישנות לזמן רב יותר.

לאחר שלוקחים בחשבון את כל הפרמטרים ומשקללים אותם עם התקציב הקיים לקניית מערכת הקלטה DVR, ניתן לבדוק מודלים שונים ולהשוות ביניהם מחירים על מנת להשיג את התמורה הטובה ביותר למחיר .

 

Share Button

צור קשר