בית חכם הוא שם כולל למגוון רחב ביותר של טכנולוגיות ועזרים שונים אשר נועדו לאפשר לנו לחיות בסביבה חכמה יותר אשר מזהה את הצרכים הספציפיים שלנו ומאפשרת לנו לשלוט במערכות שונות בבית דרך מרכז בקרה אחד מרכזי.

למרות שניתן להסב כל בית לבית חכם, ככל שהתכנון יעשה בשלב מוקדם יותר וישולב בתשתית החשמל והחיווט המתהוות של הבית, כך ההטמעה תיעשה בצורה מהירה וזולה יותר.

 

מערכת חשמל ובקרה חכמה

מערכת חשמל חכמה – מערכת חשמל חכמה מיועדת לאפשר שליטה במגוון של מערכות כגון חימום תת רצפתי, מיזוג אוויר, תריסים חשמליים, מפיג אדים וכמובן מפסקי תאורה. ניתן לבסס את המערכת על מספר משתנה של בקרים ומפסקים, כאשר יכולת השליטה נקבעת בין היתר על פי מספר גופי החשמל המחוברים לכל מעגל חשמלי אותו פותח וסוגר המפסק.

מערכת הבקרה עצמה – זוהי למעשה מערכת המורכבת ממסך מגע נייד או קבוע, כך שאפשר לשלוט בכל אחד מהאלמנטים של הבית החכם בצורה קלה ואינטואיטיבית (כבר לא צריך לזכור איזו נורה מפעיל כל מתג…).

הפיתוחים האחרונים בתחום מאפשרים להשתמש במסכי המגע של הסמארטפונים והטאבלטים על מנת לשלוט במערכת במקום לקנות מסך מגע נפרד.

 

רשתות מחשבים חכמות ותריסים חשמליים מהדור החדש

רשת מחשבים – רשת המחשבים אחראית לביצוע האינטגרציה בפועל בין כל המערכות השונות בבית. אם ברשת ביתית רגילה מספיק להשתמש בראוטר אלחוטי ובמודם ADSL או כבלים, הרי שבבית חכם יש צורך ליצור ארון תקשורת נפרד אשר יחבר בין הרשת לבין האלמנטים השונים בבית. כמובן שרשת המחשבים מסוגלת להזרים קבצי מדיה ומוזיקה לכל מערכות השמע והוידאו האחרות בבית כגון מסכי טלוויזיה או מערכת רמקולים מקצועית.

תריסים ווילונות חשמליים – תריסים חשמליים הם אמנם לא המצאה חדשה, אך התריסים החכמים מסוגלים להיפתח ולהיסגר לפי תוכנית שנקבעה מראש. וילונות חכמים בעלי חיישנים מסוגלים לזהות את קרינת השמש לאורך שעות היום ולהיפתח או להיסגר בהתאם על מנת להכניס אל תוך הבית בדיוק את כמות האור הרצויה מבלי שיוצרו השתקפויות על המסכים השונים בבית.

Share Button

צור קשר