מרבית מערכות האינטרקום כיום מהוות חלק אינטגראלי מכל מערכת אזעקה, ולכן הן מאפשרות לא רק לשוחח עם מי שנמצא בתוך הבית או המבנה, אלא משמשים גם כנקודת בקרה המוגנת בקודן, ורק מי שבידו הקודן המתאים יכול לפתוח את השער עליו נמצא האינטרקום.

 

אינטרקום טלוויזיה / עם מצלמה

למרות ששיחות הוידיאו בטלפונים החכמים מעולם לא תפסו ממש תאוצה, הרי שמערכות אינטרקום המשולבות במצלמה וכוללת גם מסך הן שימושיות מאוד מכיוון שהן מאפשרות לראות מי נמצא בצידו החיצוני של האינטרקום ומסך בגודל 5 או 7 אינץ הוא מספיק בהחלט על מנת לספק תמונה ברורה וחדה. חלק ממערכות האינטרקום כוללות גם נורות אינפרא אדום לצילום לילה.

 

אינטרקום לתינוק

אינטרקום לתינוק הוא למעשה גרסה משוכללת של הווקי טוקי הכוללת מצד אחד מצלמה עם מיקרופון ומצד שני יחידת בקרה להורים עם מסך. באופן זה, ניתן להציב את המצלמה בחדר התינוק ולהשגיח עליו מכל מקום בבית באמצעות הטכנולוגיה האלחוטית. למרות שמדובר במכשיר פשוט למדי, יש לבדוק שטווח הקליטה אכן מתאים לגודל הבית וישנו סינון טוב מספיק של רעשי רקע.

בנוסף לכך, אינטרקום שיחידת המצלמה שלו אינה אלחוטית יכול לחסוך את כאב הראש הכרוך בטעינת המכשיר ולמנוע מצב בו השידור נפסק באמצע הלילה בגלל שהסוללה הפנימית של המכשיר התרוקנה…

 

תיקון אינטרקום

בעוד מערכות אינטרקום פשוטות בנויות ממספר כבלים וקל יחסית לתקן אותם גם באופן עצמאי, מערכות אינטרקום משוכללות כבר דורשות ביקור של טכני מקצועי. אם תקופת האחריות על האינטרקום תמה ושירות התיקונים הרשמי של החברה יקר מדי , מוטב לברר קודם כי הטכנאי החלופי אותו מזמינים מכיר את היצרן של המכשיר. כיום לא חסרים באינטרנט אתרי השוואת מחירים או המלצות על בעלי מקצוע, כך שאין טעם לקחת סיכון ולהזמין טכנאי לא מנוסה.

במקרים מסוימים, אם האינטרקום ישן יחסית, ייתכן כי ניתן להחליף אותו במכשיר חדש ומתקדם יותר בעלות כמעט זהה. בנוסף לכך, חלק מהאינטרקומים מגיעים עם מתאמי טלפונים סטנדרטים, כך שאין צורך לקנות בעבורם יחידה נפרדת.

Share Button

צור קשר