בקרת כניסה היא מערכת המהווה חלק חשוב ואינטגראלי מכל מערך מיגון כולל ותפקידה לפקח על כניסה ויציאה של מורשי כניסה. למרות זאת, כיום ניתן ליישם גם בקרת כניסה לדלת כניסה של בית פרטי.

 

בקרה ביומטרית ו – rfid

בשוק קיימים מספר מנגנונים שונים לבקרת כניסה אשר כולם נועדו להבטיח שרק אדם בעלות הרשאות מתאימות אכן יזוהה על ידי המערכת ככזה. שני המנגנונים הפופולאריים ביותר הם קוראים ביומטריים וקוראי rfid (כרטיסי קרבה).

בקרה ביומטרית – בקרה זו מתבססת על טביעת האצבע הייחודית של האדם מניח אותה על גבי הקורא הביומטרי של המערכת. מרבית המערכות יכולות לזהות עד 1000 טביעות אצבע שונות ואף מעבר לכך.

קורא rfid – מדובר בקורא אשר מתבסס על כרטיסי קרבה שהם בדרך כלל תגים אשר נמצאים צמודים לגופו של העובד לאורך שעות העבודה וקולט בתדר רדיו נמוך של 125 קילו הרץ. קוראים שנים מסוגלים לקרוא כרטיסים לטווחים שונים.

מרבית בקרות הכניסה בשוק מסוגלות לשלב את שני המנגנונים במקביל על מנת לספק רמת אבטחה גבוהה יותר.

 

בקרת כניסה של ויסוניק

ויסוניק, או בקיצור VXS, היא אחת החברות הידועות בעולם לייצור של בקרות כניסה ונחשבת לאחת הגאוות הגדולות ביותר של מדינת ישראל (החברה הוקמה ב – 1972, כשעוד אף אחד לא חשב על המונח היי – טק בהקשר ישראלי) , ולכן מקובל להזכיר אותה בנשימה אחת עם תחום האבטחה והאזעקות. נכון להיום, החברה רשמה על שמה לא פחות מ – 100 פטנטים ומהווה חלק מתאגיד טייקו אינטרנשיונל.

בין יתר החידושים של החברה בתחום בקרות הכניסה ניתן להזכיר בקרות כניסה ביתיות ולארגונים המחוברות לרשת האינטרנט בפרוטוקול TCP/IP ומאפשרות לשלוט מרחוק במספר גדול במיוחד של דלתות ושערים.

 

בקרת כניסה קרוסלה

בקרת כניסה קרוסלה היא למעשה בקרת כניסה "טיפשה" המאפשרת לעבור בה אך ורק בכיוון אחד. ישנן גם קרוסלות כפולות המאפשרות לעבור בשני הכיוונים לפי מערך מנעולים הנפתח או ננעל. כמו כן, יש להפריד בין קרוסלות נמוכות בגובה הברך המוצבות בתוך מבנים ובין קרוסלות גבוהות בגובה של מעל לשני מטר המיועדת לשימוש חיצוני.

 

Share Button

צור קשר