דווקא בעידן בו אמצעי האבטחה הולכים ומשתכללים וכמעט כל אחד יכול להקים לעצמו מערך אבטחה פרטי בעלות של כמה אלפי שקלים, ישנו ביקוש הולך וגובר לשירותי אבטחת בתים מקצועיים אשר לא מיועדים רק לפוליטיקאים או ידוענים. רבות מחברות האבטחה בתחום הוקמו על ידי יוצאי שירותי הביטחון השונים וקצינים בכירים במיל'.

בנוסף לכך, חברות רבות שבעבר הציעו בעיקר שירותי מוקד וחיבור של מצלמות אבטחה או אזעקות אליו, פתחו גם מחלקות המציעות אבטחה אישית.

 

אבטחת בתים פרטיים בזמן אירוע או שיפוצים

אבטחת בתים פרטיים נדרשת בדרך כלל כאשר מבצעים שיפוצים רחבי היקף שמשאירים חלקים גדולים מתכולת הבית חשופים לעיני כל. במקרים אחרים, דיירי הבית יוצאים לחופשה של מספר ימים או אירוע ארוך יחסית ולא סומכים על מערכת האבטחה מכיוון שהפורצים עלול לנצל את הזמן הרב העומד לרשותם וללמוד כיצד להתגבר עליה. במקרים כאלו, הפתרון הטוב ביותר הוא שימוש במאבטח אנושי המשמש גם לצורך הרתעה ששום ציוד אלקטרוני לא יכול להשתוות לה.

 

אבטחת בתים משותפים

אבטחת לובי וחדרי כניסה של בתים משותפים הפכה להיות מעיין סמל סטאטוס של העשירון העליון היכול להרשות לעצמו הצבת מאבטח קבוע בשערי החלל המשותף או הבניין. מן הצד השני, רבים רואים בתופעה עוד עדות לכך כי גורמים מהעולם התחתון אינם מהססים להתערבב בקרב האוכלוסייה הנורמטיבית תוך כדי חשיפתה לסיכונים רבים וניסיונות "סגירת חשבונות".

בעבר אמנם נידונה הצעת חוק שלפיה כל מי שמעוניין להציב מאבטח בבניין משותף יאלץ לקבל לשם כך את אישור המשטרה, אך החוק נגנז עקב החשש כי אישורו רק יגביר את הלחץ על הדיירים מצד ראשי הארגונים.

 

כמה טיפים שחשוב לדעת לפני שבוחרים בחברת אבטחה לבתים

• מומלץ לערוך היכרות אישית של כמה דקות עם כל מאבטח

• חובה לוודא כי המאבטח נושא בכל האישורים הנדרשים ובכלל זאת, רישיון לאחזקת נשק

• בכל מקרה, רצוי כי כל הציוד בתוך הבית יהיה מבוטח בפוליסת ביטוח עדכנית

• כדאי לבחור בחברה אמינה ומוכרת גם אם זו אינה האופציה הזולה ביותר

Share Button

צור קשר