נראה כי הקמת חברת שמירה בעידן בו תחושת הביטחון האישי של התושבים הולכת ונסדקת בשל איומי טרור מבחוץ, אך גם מבפנים היא עסק משתלם במיוחד. העובדה שחיילים משוחררים רבים אחרי צבא מעוניינים לעבוד בעבודות אבטחה ושיש להם את הכישורים הנדרשים לאחזקת נשק, הופכת את תהליך הגיוס לחברות השמירה לפשוט יחסית, ולכן אין פלא כי בשנים האחרונות קמות עוד ועוד חברות כאלו בקצב מוגבר.

 

חברות שמירה בפריסה ארצית : צפון דרום ומרכז

לפי אתר משרד הפנים, קיימות לא פחות מ – 300 חברות שמירה בפריסה ארצית, החל מאילת בדרום ועד לראש פינה בצפון. כצפוי, מרבית חברות השמירה נמצאות באזור המרכז ובגוש דן בפרט. עבור כל חברת שמירה ניתן למצוא מספר ח.פ. מספר ארגון ואף את שמו המלא ומספר הטלפון של המחזיק ברישיון המיוחד להפעלת החברה.

 

יחסי עובד מעביד בתחום השמירה

אספקט חשוב נוסף שכדי לציין אותו הוא שלא קיימים יחסי עובד מעביד בין הלקוחות של חברת השמירה לבין המאבטחים והשומרים. דבר זה מבטיח אמנם כי לא תינתן עדיפות לחברת שמירה אחת על פני חברה אחרת, אך גם דורשת מן הלקוח לוודא כי תהליך המיון והבחירה של השומרים בחברת השמירה אכן נעשה בצורה מדוקדקת ויסודית. כמו כן, בהתאם להיררכיה הזו, תפקוד בעייתי של אחד השומרים חייב להיות מדווח לחברת השמירה עצמה ואין טעם להיכנס איתו לעימות אישי.

 

התאמת אופי השירות לצורכי האבטחה

דבר חשוב נוסף שכדאי לדעת הוא שחברות שמירה שונות מציעות שירותי שמירה הנבדלים אחד מן השני ודורשים בעלי מיומנויות שונות. הנה רק חלק מהם :

• בודקים בטחונים – שומרים ומאבטחים – לעיתים מתייחסים אל שומרים כאנשים השומרים ללא נשק ואל מאבטחים ככאלו המחזיקים בנשק.

• סיורים – עריכת סיורים יזומים בסביבת הנכס המאובטח. מהווים שכבת הגנה נוספת.

• סלקטורים – מיומנים בהפעלת ציוד שיקוף או שערים לגילוי מתכות.

• סדרנים – תפקידם של הסדרנים הוא לכוון את הקהל באירועים (כולל רכבים) ולשמור על הסדר הציבורי.

• כלבנים – מפעילים כלבי גישוש המיומנים בזיהוי חומרי נפץ וחומרי חבלה אחרים.

כאמור, יש לוודא כי חברת השמירה מעסיקה עובדים אשר הוכשרו במיוחד לתפקידם אלו.

Share Button

צור קשר