מוקד שמירה או מוקד אבטחה הוא כינוי לחדר בקרה מרכזי המהווה את מרכז הפעולה והניטור של חברות שמירה . חדר המוקד בדרך כלל יהיה מחובר אל השומרים וציוד האבטחה בשטח במספר רב של ערוצי תקשורת: תקשורת לווינית,קווית, סלולארית, מערכות GPS וחיבורי אינטרנט מהירים. (דרישת המינימום על פי תו התקן הישראלי היא שני ערוצי תקשורת סלולאריים או קווים המסוגלים להעביר אותות דיגיטאליים, כשאחד מהם מגבה את השני).

כל מוקד שמירה חייב להיות מפוקח לא רק על ידי משרד התקשורת ומכון התקנים, אלא גם על ידי משטרת ישראל ולעיתים אף על ידי הרשות המקומית שבתחומה הוא נמצא. כמו כן, חברות ביטוח מסוימות יכולות לאשר למבוטח אצלן לעבור רק עם מוקדי שמירה המאושרים על ידם.

 

נותני שירות ומעריך גיבוי במוקד שמירה

בכל מוקד שמירה חייב להימצא מערך של נותני שירות המסוגלים לתת מענה אנושי 24 שעות ביממה לכל תקלה או זיהוי של איום בשטח. כל נותן שירות בדרך כלל נמצא מול מחשב דרכו הוא יכול לקבל מידע על כל אחת מנקודות הקצה המאובטחות כגון מספר השומרים הנמצאים בה, מספר מצלמות האבטחה והאות אותן הן משדרות (תמונות או וידאו).

בשנים האחרונות החלו חלק ממוקדי האבטחה להעניק גם שירותי גיבוי למצלמות אשר נמצאות בעסק או בביתו של הלקוח, וזאת על מנת שגם אם נגרם נזק לציוד עצמו ולאמצעי האחסון שבתוכו או זה אליו הוא מחובר, המידע שעליו עדיין יישמר במוקד וישמש לניתוח מאוחר יותר.

 

מוקד שמירה ברעננה, הוד השרון או באר שבע

כצפוי, חלק גדול ממוקדי השמירה נמצאים במרכז הארץ ומשרתים את תושבי אזור גוש דן והשרון בהם מספר הפריצות והחדירות לעסקים ובתים פרטיים הוא גבוה יחסית, בעיקר באותם אזורים ספציפיים בהם האוכלוסייה היא מחתך סוציו אקונומי גבוה.

עם זאת, ניתן למצוא מוקדי אבטחה גם בצפון ובדרום, כשרשימת חברות השמירה המלאה מצוינת באתר משרד הפנים. לא לכל חברות השמירה יש מוקד אבטחה מלא העומד בכל הדרישות והתקנים, ולכן יש לבדוק זאת מראש מול נציגי החברה או באתר האינטרנט שלה.

Share Button

צור קשר