בשנים האחרונות הפכו האזעקות לאמצעי אבטחה נפוץ הן בעסקים והן בבתים פרטיים. מעבר לכך, כיום עם התקדמות הטכנולוגיה, כבר לא צריך לחצוב בקירות או להתקין חוטים לאורך כל הבית, וניתן לחבר את האזעקה אל הגלאים שלה גם באופן אלחוטי. למרות שמחיר האזעקה האלחוטית עצמה עלול להיות יקרה יותר, הרי שעלויות התחזוקה והתקנת המערכת הן נמוכות יותר ולפיכך אין כבר הבדל כספי מהותי בין שתי המערכות, במיוחד לטווח הארוך.

יתרון חשוב נוסף של האזעקה האלחוטית הוא שניתן לחבר לה מספר גדול יחסית של גלאים חיצונים וכך להגן על הבית בצורה טובה יותר מעבר לרמה הנדרשת על ידי רוב חברות הביטוח. רוב מערכות האזעקה תומכות ב – 4, 8 או 16 אזורים. טווח כיסוי זה מספיק לרוב הבתים, אך ישנן גם אזעקות עם קרוב ל – 100 אזורים שונים.

 

יחידות בקרה וסירנות

גם כאן, מומלץ שבמידת האפשר תותקן סירנה חיצונית ולא רק סירנה פנימית מהסיבה הפשוטה שאפקט ההרתעה שלה הוא גדול יותר. בנוסף לכך, גם השכנים יוכלו לשמוע את הסירנה ולטלפן למשטרה במקרה הצורך. למעשה, רוב יחידות הבקרה (קיבורד) המהוות את הלב של מערכת האזעקה, כוללות היום הן צופר פנימי והן צופר חיצוני.

בכל אופן, חשוב לוודא כי ישנה גם סוללות גיבוי פנימית למקרה של הפסקת חשמל או פורצים מתוחכמים שמנתקים את ארון החשמל.

 

דברים נוספים שחשוב לדעת על אזעקות לעסק או לבית

• ישנן אזעקות הדורשות הוספה של כרטיסי הרחבה אם רוצים להוסיף יותר גלאים מאשר מספר הגלאים הנתמך מן הקופסה

• יש מקום להתקין גם חיישן כנגד צבע שיכול לזהות פורצים מתוחכמים המנסים למסך את החיישן באמצעות בגד כהה או צבע (עלות נוספת של בערך 100 ש"ח לכל חיישן).

• מערכות אזעקה מתקדמות מסוגלות לחייג למספר טלפון או לשלוח הודעת SMS באמצעות כרטיס SIM למקרה שקו הטלפון הרגיל נותק.

• ישנן גם יחידות בקרה המגיעות עם כספת צמודה ומבטיחות כי הפרטים החשובים באמת יהיו מוגנים על ידי קודן.

 

 

 

 

Share Button

צור קשר