מצלמות אבטחה הפכו להיות אחד מאמצעי המיגון הנפוצים ביותר בשנים האחרונות ואם בעבר היה ניתן למצוא אותן בעיקר בחברות גדולות ומשרדים, כיום גם בעלי בתים רבים כבר לא מסתפקים באזעקה פשוטה או מנעול פלדלת על גבי דלת הבית שלהם ומעוניינים בשכבת הגנה נוספת.

 

במה נבדלות זו מזו מצלמות האבטחה השונות?

איכות תמונה וזווית צפייה – התכונות הבסיסיות ביותר בהן נמדדת כל מצלמה הן איכות התמונה, זווית ראייה וטווח ראיה. בדרך כלל תהיה הלימה בין צורת המצלמה לבין תכונות אלו. למשל, מצלמות מוארכות הנקראות גם מצלמות צינור בדרך כלל תספקנה תמונות באיכות נמוכה יחסית ולטווח קצר, אך עם זווית ראייה רחבה. לעומת זאת, מצלמות סטנדרטיות המכונות מצלמות גוף יספקו אמנם זווית מצומצמת, אך הטווח שלהן ואיכות התמונה יהיו טובים יותר. את איכות התמונה בדרך כלל מודדים לפי הרזולוציה שלה, כאשר רוב המצלמות בשוק כיום מספקות לכל הפחות תמונה באיכות VGA ברזולוציה של 640 על 480.

מי שמעוניין לקבל זווית רחבה במיוחד של 360 מעלות יכול להשתמש במצלמה ממונעת אשר ניתן לשלוט בסיבוב העדשה שלה מרחוק וטווח הראייה שלה גם הוא גדול במיוחד, הזום האופטי במצלמות אלו יכול להגיד עד ל – X36 .

קצב דגימה – ישנן מצלמות המסוגלות לדגום תמונה בקצב איטי יחסית של תמונה כל ארבע שניות, ולעומת זאת יש מצלמות שמסוגלות לצלם מספר פעמיים בשנייה. קיימות כמובן גם מצלמות וידאו אשר מקליטות את כל המתרחש בזמן אמת (מצלמות DVR). המצלמות המתקדמות ביותר מסוגלות לדלג בין מצב צילום תמונה לצילום וידאו באמצעות זיהוי תנועה של עצמים הנמצאים בטווח הצילום שלהן.

חיבור לרשת – מצלמות עם חיבור לרשת מסוגלות לשדר תמונות אל מחשב מרוחק וכך ניתן לעקוב אחר כל פעילות חשודה מרחוק.

 

מצלמות אבטחה נסתרות

לצד מצלמות רגילות, קיימות גם מצלמות נסתרות אותן ניתן להתקין בתוך גופים דמויי גלאי עשן או ארון חשמל. למרות שאת המצלמות הללו יותר קל לגלות, הרי שלפעמיים דווקא אפקט ההרתעה או זה שהולך לאיבוד אם לא קיימים במקום אמצעי אבטחה נוספים.

לסיכומו של דבר, בשוק קיימים סוגים רבים של מצלמות, ולכן לפני שבוחרים מצלמה כזו או אחרת, חשוב להבין מהן התכונות אשר ישרתו את צרכי האבטחה הספציפיים שלנו בדרך הטובה ביותר.

Share Button

צור קשר