בד בבד עם ההתפתחות הטכנולוגית בתחום מערכות האזעקה, נעשתה גם התקדמות משמעותית בכל בנוגע ללחצני מצוקה. לחצני מצוקה מודרניים הם כבר לא לחצנים פסיביים שצריך ללחוץ עליהם על מנת להזעיק עזרה. בשוק ישנם גם לחצנים אקטיביים המסוגלים לזהות נפילה או לחצני מצוקה המיועדים לחדרים רטובים כגון אמבטיות והם עמידים בפני מים.

 

לחצן מצוקה אלחוטי וסלולרי

כמו כן, כיום לחצן המצוקה כבר לא חייב להיות מחובר לקיר, ובאמצעות טכנולוגיה אלחוטית הנמצאת בשוק מזה כבר זמן מה, ניתן למקם לחצני מצוקה גם בסביבות עבודה המרוחקות ממערכת הבקרה עצמה. בנוסף לכך, לחצני מצוקה עם חיבור סלולארי מאפשרים לקרובי האדם שנמצא תחת השגחה לקבל התראה כאשר לחצן המצוקה הופעל, וכך להגיע אליו כמה שיותר מהר.

 

לחצני מצוקה ניידים עם GPS

סוג נוסף של לחצני מצוקה הם לחצני מצוקה ניידים עם חיבור GPS שמאפשרים לזהות את המיקום המדויק של האדם שעונד את לחצן המצוקה בצורת צמיד או שעון ולהתריע במידה בו האדם עוזב את התחום הגיאוגרפי שהוגדר עבורו. ישנם אמנם גם לחצנים המבוססים על מיקום לפי האנטנות הסלולאריות הרגילות, אך טווח הסטייה שלהן הוא גדול למדי ועומד על מספר קילומטרים, כך שאין בהם הרבה שימוש במידה והאדם אשר נושא את המכשיר סובל מדמנציה או אלצהיימר.

למרות כל השכלולים בתחום בשנים האחרונות, חשוב לזכור שממש כמו הסמארטפונים, ככל שהלחצן מחובר ליותר מקורות אלחוטיים, שולח ומקבל יותר מידע, כך גם זמן הסוללה שלו מתקצר ונדרשות טעינות תכופות יותר. כאשר מדובר באוכלוסיה מבוגרת שחלק גדול ממנה סובל בלאו הכי מבעיות זיכרון, מדובר בחיסרון משמעותי שיש אותו לקחת בחשבון בעת בחירת הדגם הספציפי.

 

לחצן מצוקה בגני ילדים

כיום כאשר דור ההורים הוא דור אשר נולד לתוך עולם טכנולוגי מתקדם, חלק גדול מהם מעוניין לעקוב אחר הילדים שלהם בשעות הבוקר עד הצהריים כאשר הם נמצאים בגן. בגנים רבים ישנה התאגדות של הורים אשר רוכשים כפתור מצוקה בעלות כוללת של כמה עשרות שקלים לחודש. כפתור זה יכול להיות מחובר למוקד העירוני הרלוונטי או לשירותי העזרה הראשונה כגון מגן דוד אדום, המשטרה או מכבי האש.

Share Button

צור קשר