בשנים האחרונות התפתח מאוד תחום האזעקות והמיגון שבעבר נחשב לתחום הרלוונטי בעיקר לחברות וארגונים גדולים שהמשרדים והמבנים שלהם אחסנו ציוד יקר ערך. כיום לעומת זאת, גם בעלי בתים פרטיים מבינים כי על מנת לשמור על תכולת הבית היקרה שברשותם וכמובן על חייהם שלהם, עליהם להשתמש בשלל פתרונות אבטחה כגון אזעקות, לחצני מצוקה ומערכות אינטרקום (לפעמיים אף יותר ממערכת אחת אם יש בבית גם ילדים). לעיתים אמנם מדובר בדרישה של חברת הביטוח, אבל אין ספק שהתקנה של אזעקות ומערכות מיגון ביתיות מעלה ומוסיפה לתחושת הביטחון האישית של כל אחד מיושבי הבית.

 

אזעקות ומיגון לבית

מלבד התקנת אזעקה ראשית, חשוב גם לוודא כי כל הכניסות הצדדיות לבית אטומות וכי לא ניתן לפרוץ אותן בקלות. לדוגמה, בבתי קרקע רבים הזכוכית של דלתות המרפסת לא מספיק חזקות ויש להחליף אותן בזכוכיות דאבל גלאס אשר יותר קשה לפרוץ אותן. באופן דומה, יכול להיות שהבית עצמו מוגן, אבל החצר חשופה. במקרה כזה רצוי לשקול בחיוב התקנה של מצלמה גם מחוץ לבית על מנת שיהיה ניתן לאתר פעילות חשודה מבעוד מועד.

 

אזעקות ומיגון לעסק

כאשר מדובר על מיגון לעסק, אחד מאמצעי המיגון האפקטיביים ביותר הם בקרות הכניסה והקודונים לדלתות אשר מאפשרים לפקח אחר כל מי שנכנס ויוצא בין שערי הבניין. בקרות הכניסה יכולות להיות עצמאיות ולא לאגור מידע כלל, או להיות מחוברות למחשב, ואז הן יכולות לשמור מידע אודות כל מי שעבד בדלת ולהפיק דוחות מתאימים באמצעות החיבור למערך המחשוב של העסק.

כמובן שגם העסק צריך להגן על עצמו באמצעות חיבור אזעקה לדלתות הממוגנות או למוקד אבטחה ייעודי אשר קולט את שדר האזעקה ויכול להתריע בפני בעל העסק אם האזעקה איננה נפסקת (ואז יש סיכוי גבוה שמי שהפעיל את האזעקה אינו עובד ששכח לנטרל אותה, אלא פורץ אמיתי). אין צורך להוסיף שבמידת האפשר, רצוי להתקין גם מצלמות במעגל סגור על מנת שיהיה ניתן לזהות פעילות חשודה בקלות יתרה ולתעד אותה לשימוש מאוחר יותר.

 

Share Button

צור קשר